Loctite

LOCTITE  

Průmyslová lepidla, tmely a těsnění LOCTITE

Loctite jako člen skupiny Henkel patří v kategorii svých výrobků ke světové jedničce. Těsnění, vteřinová lepidla, tmely, čističe a prostředky na povrchové úpravy Loctite, Teroson a Hysol, jsou na trhu používány nejen v elektronice, autoprůmyslu, nýbrž také ve strojírenství a v mnoha oblastech všeobecného průmyslu. Nabízí množství špičkových produktů úspěšných na trhu a reprezentujících mezinárodní obchod s výbornou reputací. Celou historii Loctite najdete na stránkách www.loctite.cz

Zajišťování závitů, šroubů LOCTITE

Zajišťovače závitů, šroubů jsou anaerobní lepidla na bázi akrylátu, která vytvrzují za nepřístupu vzduchu. Jsou určena pro dočasné nebo trvalé zajištění závitového spoje. Takový spoj odolává vibracím i zatížení. Zajišťovač závitů Loctite velmi spolehlivě a profesionálně nahrazuje mechanické zajištění.

Lepidla pro těsnění a utěsňování závitů LOCTITE

Do této kategorie spadají jednosložková anaerobní lepidla vytvrzující bez přístupu vzduchu. Používají se jako náhrada za klasické konopí a těsnící pásky při těsnění v instalatérství a v hydraulických i pneumatických systémech. Trubkové spoje a fitinky jsou okamžitě nízkotlace utěsněny a po vytvrzení jej lze snadno demontovat.

Lepidla plošná a přírubová LOCTITE

Lepidla pro těsnění přírub jsou jednosložkové systémy. Pro těsnění tuhých přírub to jsou především akryláty a pro pružné těsnění lepidla na bázi silikonů. Odolávají vysokým teplotám i chemikáliím. Dobře vyplňují spáru, lze je proto použít jako náhrada za klasické korkové, nebo papírové těsnění.Po plném vytvrzení odolává těsnění vysokým tlakům.

Lepidla pro zajišťování válcových součástí LOCTITE

Pro spoje lícovaných válcových součástí typicky upevnění ložiska na hřídel nebo do díry. Jsou to anaerobní lepidla vytvrzující za nepřístupu vzduchu mezi lepenými povrchy. Přenáší velmi vysoké zatížení a je použitelné až do spáry 0,5 mm. Aplikace je možná i na mastné součásti.

Vteřinová lepidla LOCTITE

Nejlepší vteřinová lepidla Loctite (také sekundové lepidlo) , jsou kyanoakryláty, které vytvrzují vzdušnou vlhkostí. Mají vynikající pevnost na řadě materiálů jako jsou plasty, kovy, kůže, papír ap. Vytvrzují v řádech několika vteřin, dle spáry. Optimální spára je žádná až 0,15 mm. Výsledný spoj je často pevnější než lepený materiál.

Konstrukční lepidla LOCTITE

Jsou jedno a dvousložkové systémy pro vysokopevnostní spoje tuhých součástí. Pro spoje kovu, keramiky, dřeva, některých plastů, skla a magnetů. Zabezpečuje tuhý a houževnatý spoj, který je odolný smyku a loupání. Konstrukční lepidla jsou určena pro běžné lepení kde je požadována rychlá fixace.

Pružná lepidla a těsnění LOCTITE - Silikony

Odolávají rázovému namáhání a ohýbání a jsou odolná teplotní dilataci a vůči vibracím. Velmi dobře vyplňují spáry mezi lepenými částmi. Možnost použití v širokém teplotním rozmezí a dobře odolávají klimatickým jevům.

Epoxidová lepidla LOCTITE

Epoxidy Loctite jsou dvousložkové systémy dosahující vysokých pevností při lepení malých i velkých spár. Vytvrzení začíná po smíchání obou složek lepidla. Jsou použitelné pro lepení mnoha materiálů. Odolávají chemikáliím, teplotě i zatížení. Použitelné v automatizované výrobě, ideální jako náhrada nýtovaných spojů.

UV lepidla LOCTITE

Jsou jednosložková lepidla vhodná pro lepení čirých a UV záření propustných materiálu. Především tedy pro lepení skla a plastů ale také i kovů. Vytvrzují během několika vteřin po osvitu UV zářením. Dosahují vysokých pevnosti a spolu s opticky čirým vzhledem jsou vhodné pro lepení klenotů a bižuterie.

Čističe a odmašťovače LOCTITE

Čističe Loctite se používají před aplikací lepidla a těsnění Loctite. Jsou to produkty pro odmaštění pracovních ploch nebo pro odstranění a čištění zbytků těsnících materiálů a lepidel. Jsou to také výrobky pro čištění rukou od silného znečištění. Čističe Loctite jsou biologicky odbouratelné.

Aktivátory a primery LOCTITE

Aktivátory jsou produkty pro urychlení vytvrzování při nízkých teplotách nebo při větších spárách. Primery naopak zajišťují adhezi k nesmáčivým a hůře lepitelným povrchům. S jejich pomocí lepidlo zlepší vytvrzení a přilnavost. Aktivátor a primer od firmy Henkel jsou doporučeny použít současně s lepidlem Loctite.

Maziva a mazací tuky LOCTITE

Maziva Loctite účinně bojují s opotřebením a zadíráním způsobeným třením. Brání korozi a oxidaci v chemicky a tepelně agresivním prostředí. Odolávají vysokým teplotám a extrémním tlakům a zabraňují opotřebování a sváření za studena při montáži a v provozu.

Soubory ke stažení© 2014 KOMA Commercial, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v ateliéru smsoft.cz, provozováno na CMS smallnet.