KOMA Commercial, s.r.o. / O společnosti / Historie společnosti

1990

Možnost soukromého podnikání. Majitel firmy využívá tuto možnost k vlastním podnikatelským aktivitám v oblasti strojírenství a zakládá společnost, která vystupuje pod názvem KOMA.

1994

Otevření nového obchodně-technického střediska v Českém Těšíně - Koňakov. Obchodní sortiment: ložiska, nářadí, technická diagnostika.

1995

Založení obchodní společnosti KOMA - Ložiska s.r.o. Zavedení systému „Just in time“ pro velké strojírenské a hutní podniky v ČR. Rozšíření činnosti o technickou kancelář a školící středisko.

1998

 Zahájení provozu a obchodně-technické činnosti v novém rekonstruovaném areálu v Ostravě-Vítkovicích. Obchodní sortiment rozšířen o těsnění, maziva a nástroje.

2000 

Rozdělení podnikatelského záměru do čtyř oblastí: KOMA - Ložiska s.r.o., tradingová společnost dodávající široký sortiment komponentů pro strojírenství. KOMA - Servis s.r.o., specializované služby v oblasti hydrauliky, výroby a bezdemontážní diagnostiky strojů a zařízení. Technická kancelář, technická podpora a servis pro naše zákazníky. Výzkum a vývoj, technický potenciál firmy je uplatněn v řadě realizovaných projektů ve spolupráci s vysokoškolskými institucemi.

2002

Nové výrobně - servisní středisko / navazující objekty KOMA. Obchodní sortiment rozšířen o převodovky SEW Eurodrive, mazací systémy, tribologická laboratoř, obrábění kovů, servis hydrauliky a pneuservis.

2003

Vyčleněna skupina KOMA-SYSTEM.CZ, která zpracovala projekt parkovacího domu, který byl oceněn Zlatou medailí na MSV Brno 2003.

2004

Obchodní sortiment rozšířen o odstředivky oleje Alfa Laval, výroba hydraulických hadic, hydraulicko-technologické centrum Parker, maziva Texaco.

2005

Stavba a otevření parkovacího domu v Ostravě-Svinov.

2006

Otevření prodejny hydraulických prvků ParkerStore.

2008

Zahájení činnosti technologického centra (školící středisko)a zakoupení brownfieldu.

2010

Fúze společností: KOMA - Ložiska s.r.o. a KOMA-Servis, s.r.o. pod novým názvem společnosti KOMA - Industry s.r.o.

2014

Odštěpení společnosti KOMA Commercial, s.r.o. a 31.10.2014 došlo k převodu 100 % obchodního podílu
ve společnosti KOMA Commercial, s.r.o.
Tím se společnost stala součástí vedoucí nadnárodní skupiny v dané oblasti, BRAMMER plc, se sídlem ve Velké Británii.© 2014 KOMA Commercial, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v ateliéru smsoft.cz, provozováno na CMS smallnet.